MAKS Yaygınlaştırma Çalıştayı

Mekansal Adres Kayıt Sistemi Veri Üretimi ve Yaygınlaştırma Projesi kapsamında,  1-3 Haziran 2016 tarihlerinde Antalya Belek’te bulunan Gloria Golf Resort Otelinde “Mekansal Adres Kayıt Sistemi Veri Üretimi ve Yaygınlaştırma Projesi Çalıştayı” düzenlenmiştir. Söz konusu çalıştaya Bakanlığımız Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, İller İdaresi Genel Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, 2016 yılı yaygınlaştırma programındaki 10 ilde (Aksaray, Bilecik, Burdur, Denizli, Erzurum, Isparta, İzmir, Karaman, Trabzon ve Uşak) yer alan yetkili idare, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi temsilcileri katılmıştır.

Mekansal Adres Kayıt Sistemi Veri Üretimi ve Yaygınlaştırma Projesi kapsamında yapılacak olan çalışmalar (MAKS Veri Üretimi ve Yaygınlaştırma Projesi İş Akışı, Proje Takip Aracı, Coğrafi Adreslerin Entegrasyonu, UAVT Entegrasyon İşlemleri, Saha Çalışmaları, Ofis-Saha Kontrol Çalışmaları ve Verilerin-Yetkili idarelerin MAKS’a Entegrasyonu) hakkında sunumlar gerçekleştirilmiştir.

Açılış Konuşmaları

Çalıştay, ASELSAN A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Sayın Yavuz BAYIZ’ ın açılış konuşmasıyla başlamıştır.

MC 99.JPG

Açılış konuşmaları, Genel Müdürümüz Sayın Dr. Ahmet SARICAN’ ın Mekansal Adres Kayıt Sisteminin önemine değindiği konuşmasıyla tamamlanmıştır.

Çalıştay Fotoğrafları

Nasıl Bir Yapı Hedefleniyor?

Bu Proje kapsamında, çok katmanlı merkezi yapıda bir sistem ve yazılım mimarisinin oluşturulması devamı...